IAN SOMERHALDER vs. DAMON SALVATORE
Este un actor, model si producator american, cunoscut mai
ales pentru rolul sau din The Vampire Diaries. ( Damon
Salvatore ).
S-a nascut pe 8 decembrie 1978, in Cavington, Louisiana,
S.U.A.
Parintii lui sunt Edna ( mama : terapeut ) si Robert
( tata : antrepenor de constructii )
03.06.2011
34.8KB
Aiko se intoarce spre el printr-o pirueta privind-ul chiar uimita.
- De unde stii de Kuchisake onna?
- Nu conteaza dar echipa paranormala o va incanta!! Striga el cu pumnul in tavan uitand ca se afla in biblioteca.
Aiko isi pune mana pe frunte oftand adanc.
- "Desi eu sunt japoneza are mai mari probleme de exprimare ca mine" Se gandeste plecand din biblioteca bineinteles cu obsedatul de fantome pe urmele ei incercand s-o convinga ce grozav va fi.
Ajung in clasa unde se pun amundoi in banca de lemn ce era vopsita intr-un maro ciocolatiu, insa Aiko nu-l asculta pe Alex si se pregatea sa-si scoata caietul si cartea de chimie cand da cu privirea de noul coleg care ajunsese si el cu ceva timp inaintea lor.
- Buna...O saluta baiatul cu un accent german.
- Buna..Tu esti noul coleg? Il intreaba atingandu-i usor umarul lui Alex care se oprii din vorbarie uitandu-se la noul venit.
- Cum te numesti? Il intreaba Aiko.
- Bill. Raspunde simplu.
- Bill Kaulitz?
- Nu Evans. Zice zambind.
- Esti sigur? Semeni tare bine. Se baga si Alex in seama intorcandu-se mai bine la banca lui Bill.
- Esti german? Intreaba Aiko.
- Da. Le raspunde dand din cap afirmativ. Dar ce ati spune sa-mi ziceti si voi cum va cheama. Adauga la final tinandu-si bratele incucisate si sprijinindu-se de spatarul scaunului.
- Eu sunt Aiko Takamura, iar el e amicul meu Alex. Zice zambitoare.
- Smith. O completeaza tinand degetul aratator in fata.
- Dar tu de unde vii? Mai intreaba Aiko la final, insa Bill nu putu sa raspunda pentru ca Alex scoate rapid din geanta o insigna pe care i-o puse lui Bill in fata.
- "Echipa paranormala"? Citeste acesta.
- Da vrei sa intrii? O sa... Incearca sa zica dar Aiko ii pune mana la gura oprindu-l sa dea si din cap ca un nebun.
- Numele asta nu e deja luat? Intreaba Bill
Alex ii face semn lui Aiko sa-si ia mana iar aceasta se executa imediat.
- Nu ma intereseaza mie imi place...Oricum ce spui? sare el pe banca lui Bill privindu-l cu o lumina bizara in ochii lui albastri.
Aiko se ridica de pe scaun si il trage inapoi pe al sau
- Alex, esti ridicol; Kuchisake Onna este un mit japonez nu ai cum sa faci asta in America. Ii zice incercand sa-l opreasca de la ideea lui ce-i parea absolut ridicola.
- Exact de acea vom merge toti trei in Japonia!! Striga iar dand cu pumnul in sus.
- In Japonia?! Striga amindoi de odata.
- Da...Doar vrei sa mergi nu Aiko? O intreaba siret.
- Da, dar sa-mi vad bunicii nu sa caut strigoi! Ii striga aceasta neobservand ca toata clasa se uita la ei trei ca la niste tigniti.
- Defapt Kuchisake Onna nu este un strigoi e... Si nu mai apuca sa-si termine ideea.
- Stiu ce e... Ofteaza si se aseaza inapoi pe scaun. Bine..Am sa merg, am sa merg cu tine doar ca sa iti demonstrez ca e o porcarie...Incepe sa se calmeze incet. Eu am locuit in Japonia 17 ani adica pana acum si nu am vazut-o niciodata. Incheie faza ridicand mainile in fata lui Alex.
- Vin si eu. Zice si Bill.
- Serios? Ce tare. Striga iar Alex strangand ambii pumni la piept.
- Da...Chiar am chef de ceva actiune si poate asa pot sa tai si eu pe cineva. Incheie replica cu un zambet diavolesc si scotand din ghiozdan un cutit lucru care le ingheata instant sangele lui Aiko si Alex.
Bill
21.02.2012
4.8KB
:zzz:
05.09.2011
8.2KB
Inca una...
06.01.2012
25.3KB
:nebun:
03.09.2011
6.7KB
:rotfl:
05.09.2011
55KB
...
23.05.2011
16.9KB
:nono:
25.07.2011
47.2KB
...
05.07.2011
35.8KB
Adorabila
05.07.2011
34.1KB
Da ,toate sunteti dragute ....acum sa prind si eu curaj...
02.01.2012
8.5KB
Justin :nebun:
25.07.2011
45.5KB
...
05.07.2011
10.1KB
:zzz:
Ador poza asta :nebun: :rotfl:
14.05.2012
42.6KB
Aici punem poze cu prea iubitul nostrui Ian :rotfl: :X:X:X
05.07.2011
18.9KB
Me too! :nebun: In special Tomitza :zzz:
06.07.2011
11.5KB
Hanako personajul principal
22.10.2011
41.7KB
În fiecare an, populaţia staţiunii Lake Victoria explodează de la 5000 de locuitori la 50 000, pe timpul vacanţei de primăvară, când adolescenţii puşi pe beţie şi distracţie invadează plaja şi petrec şi ziua şi noaptea. Dar anul acesta există un motiv mult mai serios de îngrijorare, pe lângă obsinuitele mahmureli şi plângerile locuitorilor. Teroarea e pe cale să se instaleze. În adâncurile întunecate ale lacului, un cutremur eliberează nişte creaturi preistorice: peşti piranha monstruoşi, peste care evoluţia a trecut fără a-i atinge.
Captivi de milioane de ani, prădătorii feroce se adună în bancuri imense pentru a-şi satisface foamea, devorând totul în cale. Tinerii iresponsabili care se scaldă fără griji în apele lacului Victoria sunt prada perfectă. Şeriful Julie Forester (Elisabeth Shue), împreună cu Fallon, adjunctul său (Ving Rhames) încearcă să adune o echipă pentru a porni în misiunea de a salva orăşelul de ameninţarea din adâncuri.
Regizorul filmului The Hills Have Eyes şi producătorii filmului 300 te invită în această toamnă într-o imersiune în lumea subacvatică stăpânită de creaturi feroce, într-o călătorie care, prin tehnologia real D 3D de ultimă oră, este una cu adevărat terifiantă. Din 1 octombrie, 3D-ul îşi arată colţii. Înainte de a lua loc pe scaunul de cinema, întreabă-te: cât de repede poţi înota.
Oferit de MediaPro Distribution, Piranha 3D va putea fi vizionat din 1 octombrie în cinematografele: Hollywood Multiplex Bucureşti şi Oradea, Movieplex, reţeaua Cinema City (Bucureşti: Cotroceni şi Sun Plaza; Cluj, Bacău; Iaşi; Piteşti; Timişoara; Arad), The Light Cinema, Odeon Cineplex Cluj.
19.06.2011
10.9KB
Aici punem poze cu ei :zzz:
05.07.2011
25.8KB
E rece apa, huh? :zzz:
18.06.2011
26.5KB
:razz:
27.07.2011
30.4KB
Deci ei se iubesc :zzz:
06.01.2012
31.6KB
Ai ochii ciocolata-neagra@_@
Uite si eu:
Edit: dupa luni am citit si eu, merci roberta, dar eu am senzatia ca sunt banala si crede-ma nu sunt singura care crede asta, ce vezi tu, eio bine, sunt poze in oglinda mea, unde ma stradiuesc sa iasa bine, ca daca imi fac altii poza, nu ies niciodata bine(:
04.01.2012
30.7KB
Tom :
29.06.2011
28.2KB
:zzz:
05.09.2011
13KB
Aici punem poze cu clar de luna plina sau nu...
22.05.2011
17.4KB
Cred ca mai am ... =)
06.01.2012
7.2KB
E mai draguta ea,decat Inna.
Ador poza asta cu ea.
01.08.2011
21.4KB
Astea sunt luate dupa net, nu va faceti aluzii :rotfl:
05.07.2011
31.4KB
Gustav :
29.06.2011
14.9KB
Daca ar avea alt model, asa da 10, dar cred ca 8..
02.08.2011
30.6KB
:D
01.08.2011
9.3KB
Kaka(fotbalistul)
17.10.2011
27.4KB
:zzz:
05.09.2011
11.3KB
Nume: Alexandra Irina Maruta
Data nasterii: 23 august 1986
Locul nasterii: Campia Sturzii, Romania
Zodie: Leu
Andra este o cantareata de muzica pop, considerata una dintre cele mai mari voci feminine din muzica romaneasca. Si-a inceput cariera la varsta de 7 ani, cand a fost invitata sa cante in cadrul concursului Tip Top Minitop, interpretand melodia lui Whitney Houston I Will Always Love You. La 9 ani, Andra participa la un concurs de muzica populara "Pe fir de balada" din Targu Jiu, iar la 11 ani castiga premiul I la Festivalul de folclor Toamna Arieseana.
Andra isi dorea asa de atat de mult sa cante, incat tatal ei, Alexandru Mihai, a inscris-o la concursul muzical din Bucuresti, organizat de Titus Muntean. Din 450 de copii, Andra a fost printre cei calificati, iar la 14 ani lanseaza primul ei album. Se muta in Bucuresti unde termina Liceul Economic "A.D. Xenopol". Devine din ce in ce mai populara iar in anii urmatori laseaza albumele: "Vreau sarutarea ta, "Ramai cu mine", "De la frate la sora", "Vis de iarna", "Something New", etc.
De asemenea, Andra a prezentat emisiune O-la-la de la Pro TV si face parte din juriul emisiunii "Romanii au talent".
In 2008, cantareata se casatoreste cu Catalin Maruta, prezentatorul emisiunii Happy Hour, iar in 2011 naste un baietel.
Actorul preferat: Stefan Banica jr.
Actrita preferata: Maia Morgenstern
Twitter:
Facebook:
31.07.2011
25.3KB
...
22.05.2011
6.8KB
Atunci cand cea mai buna prietena a ei pe nume Lillian o anunta ca s-a logodit si o roaga sa ii fie domnisoara de onoare la nunta, Annie accepta cu bucurie propunerea de a se implica in organizarea fericitului eveniment din viata viitoarei mirese, fara sa se gandeasca la multitudinea de ritualuri costisitoare pe care le presupune o astfel de indatorire. Nefericita in dragoste, falita si lipsita de pretentii, Annie isi da seama ca in acest moment existenta ei este haotica si departe de a fi perfecta, motiv pentru care intrevede in organizarea nuntii lui Lillian o oportunitate de a-si pune ordine in ganduri, dar lista interminabila de evenimente pe care trebuie sa le planifice in calitate de domnisoara de onoare o descurajeaza, cu atat mai mult cu cat bogata, snoaba si extravaganta Helen concureaza cu ea pentru a intra in gratiile miresei si pentru a deveni ea cea care se ocupa de perfectarea nuntii. Exasperata de o armata de alte domnisoare de onoare pe nume Megan, Rita si Becca, care se comporta din ce in ce mai bizar, Annie decide sa le demonstreze tuturor cat de departe este dispusa sa mearga pentru a face pe placul unei persoane dragi.