TheVampireDiaries
Un forum despre The Vampire Diaries. Asteptam toata lumea, fete, cat si baieti :) .
Lista Forumurilor Pe Tematici
TheVampireDiaries | Reguli | Inregistrare | Login

POZE THEVAMPIREDIARIES

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Anna281 la Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Iasi
cauta Barbat
26 - 45 ani
TheVampireDiaries / Fan Ficuri / Yume wa shinu koto wa nai Moderat de CherryMada, MandarinnaMocca
Autor
Mesaj Pagini: 1
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Ficul asta l-am facut cand aveam 9 ani asa ca sa nu ma injurati.
Titlul se numeste "Visele nu mor" eu eram la jumatate cu limba japoneza si nu stiam sa fac bine propozitii deci alt titlu nu prea stiam.

O sa incep cu personajele dar sunt foarte multe asa ca le voi pune pe unele la aparitia lor.

Sakura o "sora" de la casa de gheise

yume shinu koto nai ficul asta l-am facut cand aveam ani asa numeste mor" eram jumatate limba

31.2KB


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Fratele  mai mare cu doi ani Yuki  a lui Hanako maestru in arta ninjutsu asa ca si-a cam facut de cap la aspect.

yume shinu koto nai mai mare doi ani yuki  lui hanako maestru arta ninjutsu asa si-a cam facut

34.2KB


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Hanako personajul principal

yume shinu koto nai hanako personajul principal

41.7KB


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Doua din gheise

yume shinu koto nai doua din gheise

56.8KB


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Dragutele personaje, nu prea le am cu Japonia si cu Japonezii, dar na...

Sa pui next, ca te mananc!

Deabia astept sa vad cum scriai la 9 anisori. Te rog sa nu modifici decat eventualele greseli de tastare sau gramatica, nu si sensul propozitiilor.


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Bun am sa pun primul capitol dar va rog sa nu radeti eram doar un copil

Capitolul 1: Inceputul

Era feudala satul Ai, Hanako o fata de doar 18 de la casa de gheise se plimba printre coridoare pana ajunge in fata unei usi, se pune in  genunchi dupa obicei batand usor.
- Cine e? Se aude o voce din inauntru.
- Hanako.. Raspunde aceasta.
- Intra te rog.
Hanako intra unde o vede pe Sakura pictand, aceasta se intoarce spre ea zambindu-i bland.
- Ce s-a intamplat Hanako?
Aceasta se ridica intrand in camera apoi asezandu-se iar in genunchi gasind putin curaj s-o priveasca in ochi.
- Sakura-sama... Ii spune uitandu-se la ea putin incruntat.
- Hanako te rog, nu mi te adresa cu asemenea titluri. ii rasunde aceastazambind in continuare.
- Sakura... Vreau sa te intreb ceva. Ii spune tot incruntata in sinea sa batand in retragere. Mi-ai spus ca moartea si batranetea sunt invizibile si trec pur si simplu pe langa tine...dar...de cand am venit aici acum zece ani ai ramas neschimbata exact ca o papusa. Ii spune Hanako cu putere in glas.
Sakura se ridica gratios mergand langa ea ridicand-o de pe jos.
- Hanako... Intr-o zi vei intelege scumpo... Ii spune aceasta mangaind-o pe obraz.
- Sunte-ti o persoana minunata dar foarte secretoasa, de mica ati avut grija de mine dar eu nu stiu aproape nimic despre tine. Ii spune putin dezamagita privind intr-o parte.
Sakura ii spune ca nici nu are cum sa inteleaga cuvinte care o pusese pe ganduri.

Hanako iese afara unde se aseaza pe iarba privind micuta gradina japoneza cand le aude pe cele doua gheise de la intrare cum ii ureaza bun venit dupa traditia japoneza, \hanako se ridica in picioare privind curioasa aproindu-se incet de intrare acolo vede un baiat foarte ciudat care mai vorbeste cu cele doua dupa incep sa se uite in jur aratundu-i baiatului spre ea.
El se inclina in semn de multumesc si se indreapta spre Hanako oprindu-se in fata ei privind-o zambind putin diavoleste.
- Buna Hanako. Ii spune pe un ton calm dar sfidator.
- Cine esti? Il intreaba putin penibil.
Acesta ramane putin blocat cu privirea atintita asupra ei.
- "Nici nu ma recunoaste!" Striga el in gand.
Hanako il mai intreaba odata cine e iar atunci incepe sa strige ca un nebun.
- Sunt Yuki!!
Ea ramane putin pe loc gandindu-se.
- Care Yuki? Intreaba iar.
- Fratele tau deja m-ai uitat? Striga iar.
De data asta insa Hanako ramane blocata uitandu-se la el.
- Ha... Am zis eu ca artele ninja o sa te inebuneasca. Ii raspunde privindu-l incruntata.
- "Si eu nu am zis ca gheisele astea o sa te inebuneasca?" Se gandeste. Nu conteaza sa mergem. Spune prinzand-o de incheietura, Hanako se trage atunci din mana lui rastindu-se putin.
- Unde? Il intreaba.
Yuki se pregatea sa-i spuna cand se aude vocea Sakurei din spatele lor.
- Vad ca ti-ai cam facut de cap, Yuki.
Cei doi si in special acesta se uita uimiti la ea de unde il stia pe fratele ei?





Va rog sa ma iertati pentru copilarii dar na... copilul in plus mi s-a cerut sa nu schimb mai nimic deci... Gomenasai.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
E ok, mai ales pentru o fata de 9 ani, eu nu as fi putut sa faca asa ceva. e adevarat mai ai unele greseli, copilariii etc, dar ai si naratiune si descriere si dialog. e ok eu la 9 ani nu stiam de fan-ficuri, muzica etc. Next!

_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Capitolul 2: Plecarea

- Cine este? Intreaba Yuki aratand cu degetul.
- Este Sakura...Ea a avut grija de mine toti anii astia. Ii raspunde luandu-l de brat si punandu-l pe langa corp.
- Bine...? Atunci de unde stie cum ma cheama? O alta intrebare.
Atunci Sakura se apropie de ei.
- Yuki nu ma mai recunosti? Il intreaba zambindu-i amuzata.
- Cum? Nici macar nu te cunosc. Se rasteste el rautacios.
- Frate! Tipa si Hanako la el.
- Ce? Ii raspunde la fel intr-un final se trezesc tipand unul la altul. Asta pana ce Sakura isi inchide eventaiul ce il avea in mana.
- Abea va-ti reintalnit si deja va certati? Ii intreaba oarecum in gluma.
Cei doi o privesc dar chiar atunci Yuki se trasare lundu-si sora de incheietura fara sa-i mai pese de ce ar fi vrut sa mai spuna Sakura.
- Frate...Stai...Incearca ea sa spuna dar el deja o dusese in padurea alaturata de casa unde Hanako copilarise, se opresc.
- Bun...Incepe si el sa rasufle ca si cum ar fi scapat de o ceata de lupi.
- Frate ce se intample? Intreaba speriata.
- Nimic, vreau doar sa vii cu mine de acum. Se intoarce spre ea cu un zambet pe buze si tinand degetul in sus.
In acel moment Hanako rabufni.
- Esti idiot? Puteai sa-mi spui si acolo! Tipa ea nervoasa.
- Nu-mi vorbi asa sunt fratele tau mai mare! Incep iar sa se certe dar Yuki se opreste oftand infundat.
-Hmmm? Se iuta la fratele ei care ramane serios cateva secunde.
- Lasa...Sa mergem. Se intoarce cu spatele la ea si mergand inainte iar din aceasta cauza nu vazu ochii lui Hanako care aprape plangeau de fericirea reintalnirii.






Capitolul 3 l-am facut cand aveam 13 ani deci e putin cam sangeros.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
Ce nesuferit e Yuri asta. Sakura saraca e inn ceata, iar Kanako, sper ca fericirea ei sa tina la nesfarsit.
Sincer, la inceput am crezut ca o violeaza
Nu stiu, daca se vede daca e maibun sau nu, dar e ok
Next


_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
MandarinnaMocca
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 408
Cand citesc nu am starea ca e ceva pueril. Bine, poate vocabularul nu este unul foarte larg, dar felul in care este scris, gramatica, ideea si caracterele personajelor sunt foarte ok. Te felicit, eu la 9 ani mancam muci
Pozele sunt foarte frumoase si imi place topica ta, Japonia.
Hanako e foarte cute si copilaroasa(in ciuda faptul ca are 18 ani). Imi place de ea!
Sakura e si ea draguta, dar mult mai matura, un fel de sora mai mare. Nu?
Cu punctuatia si cu cratimele nu le prea aveai la 9 ani, dar cine le avea?

Oricum, mi se pare ceva splendid pentru o farsta asa de frageda.
Era sa uit de baiat.
Yuki e cam „fotbalist”. Asa le zic eu la nesuferiti xD

Sunt curioasa de partea sangeroasa. Dupa 4 ani, e ceva
Ok, astept next. Pupici!


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la