In aceasta "comedie de actiune" personajul lui Jackie Chan este un agent secret rugat sa aiba grija de copii vecinilor. Ceea ce se anunta un simplu "babysitting" se transforma intr-o aventura plina de suspans in momentul in care unul dintre copii descarca de pe internet un cod secret, pe care cei pagubiti il vor cu inapoi cu orice pret. Agentul nostru secret este pus in situatia de a proteja copii venicilor de o serie de indivizi pusi pe rele, si de a folosi respectivul cod pentru a dezvalui o conspiratie...
20.06.2011
22.9KB
„Narcisa sălbatică”, telenovela difuzată de Antena 1, a atins şi la finalul celui de-al doilea sezon un succes măsurat nu doar prin popularitatea în rândul telespectatorilor, manifestată pe site-ul telenovelei sau pe pagina de Facebook, ci şi prin cifrele de audienţă.
Cu un scenariu coordonat de celebrul actor şi scenarist argentinian Gabriel Corrado, „Narcisa sălbatică” a ajuns rapid pe primul loc în preferinţele telespectatorilor, reuşind să se impună în acest an liderul absolut al serialelor din România.
Dacă la lansare, în septembrie anul trecut, telenovela Antenei 1 avea un potenţial competitor – „Iubire şi onoare”, serialul de la Acasă TV, „Narcisa sălbatică” s-a detaşat în timp de orice concurenţă, înregistrând la primul sezon un rating mediu de 3,8 procente şi o cotă de piaţă de 10,3% la nivelul publicului urban, pentru ca la cel de-al doilea sezon să crească în audienţe şi să înregistreze un rating aproape dublu şi o cotă de piaţă mai mare cu 19%.
audienŢe-record. De la începutul lui 2011, ”Narcisa sălbatică” ocupă primul loc în topul serialelor, conform audienţelor înregistrate de GFK România, în rândul telespectatorilor din mediul urban şi, mai mult decât atât, se bucură de o creştere constantă. Cele patru episoade difuzate în luna iunie, până la momentul redactării acestui material, au fost lider de piaţă pe segmentul lor orar, după ce în luna mai „Narcisa sălbatică” a înregistrat un procent de leadership de 78% la nivel urban, în condiţiile în care se afla în concurenţă directă cu programul postului Pro TV, care difuzează în acest slot sfârşitul filmului din prime time şi începutul serialului „Moştenirea”.
Antena 1 a mizat pe autenticitatea poveştii pe care Narcisa şi celelalte personaje au trăit-o, dar şi pe o distribuţie de excepţie, un mix între actori cu foarte multă experienţă – Draga Olteanu Matei, Ion Haiduc, Magda Catone, Şerban Ionescu, Gabriel Duţu, Andrei Aradits, Nicole Duţu sau Cristi Popa, şi actori din tânăra generaţie – Alina Puşcaş, Vladimir Drăghia, Antonia Ionescu, Raluca Iuraşcu.
La toamnă aşteptăm continuarea!
Succesul şi popularitatea de care telenovela difuzată de Antena 1 s-a bucurat în primele două sezoane i-au determinat pe producători să promită o continuare din toamnă. Aşadar, povestea Narcisei se termină doar pentru moment, pe 20 iunie, pentru a reîncepe în această toamnă cu noi provocări şi cu un succes aşteptat cel puţin la fel de răsunător precum cel al primelor două sezoane.
19.06.2011
23.6KB
:zzz:
05.09.2011
8.3KB
Lantul:
20.06.2011
26.8KB
:zzz:
23.10.2011
43.1KB
...
31.05.2011
9.9KB
acelasi desen:
06.09.2011
12.8KB
OMG ce scumpi sunt :uimit: :nebun: :nebun: Si ce grasuti :rotfl:
05.07.2011
45.4KB
:)
05.09.2011
34.5KB
Stefan
06.07.2011
43KB
Eu cu asta:
25.11.2011
62.9KB
04.06.2011
14.9KB
Nina Dobrev
19.07.2011
24.6KB
Ai setat gresit. Vizitatorii pot citi topicurile, dar nu pot posta un raspuns. Drept dovada, screenshot dupa ce m-am delogat si am apasat pe „Postati raspuns”.
Mai verifica o data ;)
14.12.2011
20.5KB
Aici dam o nota articolului vestimentar pe care l-a pus userul de deasupra noastra
19.07.2011
24.9KB
Binecuvantati sa fiti, fii mei!
:rotfl: :rotfl:
04.06.2011
7.2KB
:zzz:
05.09.2011
27.3KB
:D
01.08.2011
10.5KB
...
04.06.2011
10.5KB
Pun si eu una
06.07.2011
12.5KB
Plecat sa-si caute sora disparuta, Clay Miller (Jared Padalecki) se indreapta spre codrii intunecati ai legendarului Crystal Lake, unde da peste ramasitele putrezite ale unei baraci ascunse printre copaci acoperiti de muschi. Iar asta nu e tot ce descopera Clay, il mai asteapta o supriza in tufisuri.
Clay nu asculta sfaturilor vecinilor, nici ale politiei si se incumeta sa infrunte padurea cu renumele unui loc blestemat; baiatul pleaca in cautarea surorii lui, Whitney (Amanda Righetti), cu ajutorul unei fete, Jenna (Danielle Panabaker), pe care o cunoscuse intr-un grup de elevi amatori de un weekend palpitant. Se pare ca toti vor cunoaste niste senzatii ce depasesc asteptarile unor pusti in cautare de aventura.
Fara sa banuiasca, tinerii intra pe domeniul uneia dintre cele mai terifiante spectre ce au bantuit istoria filmului american – ucigasul infam care isi face veacul prin Crystal Lake, asasinul inarmat cu o maceta ascutita ca un brici... Jason Voorhees.
„Vineri 13” este un film in regia lui Marcus Nispel, cu Jared Padalecki, Danielle Panabaker, Aaron Yoo, Amanda Righetti, Travis Wan Winkle si Derek Mears in rolul lui Jason.
Filmul este produs de Michael Bay, Andrew Form si Brad Fuller, cei care au produs si „The Texas Chainsaw Massacre” si „The Amitville Horror”, dar si de regizorul /producatorul Sean Cunningham, care a realizat filmul original „Vineri 13”.
Nispel a regizat filmul dupa un scenariu de Damian Shannon si Mark Swift, dupa o poveste de Damian Shannon & Mark Swift si Mark Wheaton. Walter Hamada, Guy Stodel si Brian Witten sunt producatorii executivi, iar Alma Kuttriff este co-producator.
19.06.2011
7KB
Aici punem poze cu noi...
22.05.2011
26.8KB
Da, toate sunteti. Si eu ma iubesc :rotfl: Si inca cat :rotfl:
Aaah, dragostea mea :nebun: :rotfl:
26.07.2011
29.3KB
:D
01.08.2011
43.6KB
:rotfl:
21.08.2011
34.5KB
Aici punem poze cu Nina Dobrev :zzz:
05.07.2011
23.5KB
Am si eu o fusta la fel ca prima pe care ai pus-o. :zzz:
:rusine: Mie imi place frizura la urmatoarea.
02.08.2011
21.4KB
Malcolm Turner, agentul FBI de top care obişnuieşte să se deghizeze într-o femeie corpolentă şi simpatică pentru a-şi soluţiona cazurile este trimis într-o nouă misiune aventuroasă, numai că de această dată este însoţit de către fiul lui vitreg pe nume Trent.
După ce băiatul în vârstă de 17 ani este martorul involuntar al unei crime şi devine ţinta infractorilor ce au comis-o, Malcolm Turner perfectează un plan ingenios pentru a-şi ascunde fiul vitreg. Astfel, Trent este îmbrăcat în haine de femeie, i se pune pe cap o perucă şi i sa dă prenumele Charmaine, după care este înscris la o şcoală de arte frumoase frecventată exclusiv de către fete.
Evident că tatăl vitreg îşi însoţeşte băiatul în această aventură, apelând încă o dată la trucurile care îl transforma instantaneu din agentul FBI Malcolm Turner în Coana Mare. Sarcina celor doi bărbaţi deghizaţi este să adune suficiente probe ca să îl incrimineze pe asasin, înainte ca acesta să îi găsească şi să se răzbune sângeros.
19.06.2011
14.2KB
Buna!Sunt Tanya,Am 10 ani si sunt din Rm.Valcea. :) Daca vreti sa stiti mai multe desore mine,intrebati-ma!!! :rusine:
12.03.2012
21.6KB
Da :rotfl:
04.01.2012
27.7KB
Capitolul 2: Te iubesc?
Stiu ca probabil ai fi fost in stare de mai mult, insa nu ai mai apucat caci palma mea a facut imediat atingere cu obrazul tau.
- Perversule! Parca ti-am strigat deschizand usa liftului apoi strigandu-ti foarte puternic: Stai calm nu am de gand sa spun nimanui ca te cunosc n-as vrea sa-mi stric reputatia pe aici.
Deschid cu forta usa vilei tale gigantice si la final o trantesc la fel de tare, chiar am crezut ca am strigat-o, cred ca esti primul om din toata viata mea care a reusit sa ma enerveze atat de rau vreodata. La vremea aceea iti spun sincer ca nu as fi crezut ca te voi iubi atat de mult.
Am mers pe un drum ocolitor pana acasa si mai aveam doar vreo 5 strazi, eram obosita asa ca mi-am dat jos pantofii si am inceput sa merg pe asfaltul rece, curios avand in vedere ca vara aceea a fost una foarte torida.
Mai merg inca o strada si vad farurile unei masini, crede-ma ca mi-a stat inima in loc crezand ca este politia, si eram sa fac infarct cand am vazut ca tu esti cel care ai coborat din masina.
- Te conduc acasa? Ma intrebi cu aerul tau de domn si cu zambetul tau miselesc.
- Nu. Iti raspund simplu si imi continui drumul.
Dupa ce am parcurs celelalte strazi am ajuns la blocul unde locuiam inainte, si cand am vrut sa inchid usa ai venit tinand-o si intrand ca la tine acasa.
- Frumos loc...Ai zis fluierand si privind in tot holul.
- Tu chiar vrei sa chem politia, nu? Am inceput sa te amenint, pe bune Yuki chiar nu eram in stare sa te suport.
- Treaba ta, dar pana vor ajunge aici tu ai putea regreta. Imi spui cu un zambet fioros lasandu-ti toata privirea pe mine.
- Vrei sa ma omori? Adevarat eram cam speriata...Adica nu te cunosteam iar dupa cate am vazut erai un infractor, totusi nu aveam de gand sa-ti arat asta.
- Sigur ca nu. Lumea nu merita sa piarda o frumusete ca tine.
Si cu acesta cuvinte imi ei barbia in mainile tale mari si puternice, este adevarat, erai un obsedat mai ales ca n-ai mai asteptat un raspuns de la mine si ti-ai lipit iar buzele de ale mele.
Stiu ca iti place faza asta asa ca iti voi povestii totul pe larg, insa sper sa n-o citeasca si altineva.
Dupa ce mi-ai apasat pe umeri m-ai trantit la podea incepand sa-mi dai hainele jos, nu era mult de dat doar unifora de servici era de "toata frumusetea" cel putin pentru tine....
Dupa ce imi dai tot de pe mine pana si elasticul de par, iti deschizi nerabdator pantalinii luandu-mi picioarele de pe podea deschizandu-le si incepand sa faci manevra aceea de du-te-vino.
Am vrut sa-ti spun ca sunt virgina lucru adevarat, insa parca imi era prea frica sa vorbesc, sincer nu stiu daca a fost viol sau nu....
Yuki
25.02.2012
33.1KB
...
31.05.2011
37.8KB
:D Tom si Bill
01.08.2011
35KB
9,5
05.07.2011
50.2KB
:zzz:
23.10.2011
46.6KB
Bratara:
20.06.2011
9.9KB
Eu pun aici niste poze,defapt niste desene facute de mine,defapt este un singur desen.Il pun,pentr ca m-a rugat Roby.
Stiu ca este urat,dar nu am mare talent,si...vreu critici!Please!