TheVampireDiaries
Un forum despre The Vampire Diaries. Asteptam toata lumea, fete, cat si baieti :) .
Lista Forumurilor Pe Tematici
TheVampireDiaries | Reguli | Inregistrare | Login

POZE THEVAMPIREDIARIES

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
dela_dela
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
24 - 48 ani
TheVampireDiaries / Fan Ficuri / Janaru-shi +18 Moderat de CherryMada, MandarinnaMocca
Autor
Mesaj Pagini: 1
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Ok, am sa fac un nou fic dar acesta nu va avea ca tema doar vampiri, ca simplu fapt titlul e in limba japoneza si inseamna "jurnalul mortii"


Prolog: Una dintre multe legende despre vampiri sunt false, oameni nu cred in ele dar... in momentul cand le intalnesc...
O legenda necunoscuta este cea a vampirilor morti.
Se spune ca acum foarte mult timp a existat o fata care era bolnava de cancer, avea 17 ani si nu a acceptat moartea. Se spune ca dorinta ei a fost ata de puternica incat in noaptea cand a venit s-o ia s-a napustit asupra sa astfel aproape ucigand Moartea. Puterea ei fusese atat de incredibila incat a fost blestemata sa nu moara dar nici sa traiasca.

Cam atat vreau sa vad daca macar o s-o citeasca cineva.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Heei
Frumoasa legenda, chiar ai imaginatie.
Aste e tot? Daca da, o voi muta la povesti.
Eu sincer nu mi-as fi putut imagina atat de bine, original, pentru ca gandul ma duce la legende deja publicate
Daca e fic, vreau neeext


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Sigur ca mai e am zis doar ca mi-ai dat o idee de fic, nu?

Capitolul 1: Inceputul cosmarului.

Ploua foarte rau  in acea noapte, oameni se ascund pe unde pot dar cel mai rau e pentru doua fete care umblau printr-o padure pentru a ajunge mai repede acasa.
- Ah, de ce trebuie sa ploua? O intreaba retoric bruneta pe prietena sa tinand tot mai strans umbrela in maini.
- Simt ca o sa ma prind o raceala. Spune si cealalta tinandu-se de cap.
- Ce conteaza deja majoritatea din clasa sunt bolnavi. Zice aproape rastit cealalta fata gandindu-se totusi la absenta luata pentru ca intarziase la ora decat ca mergeau pe langa niste case vechi gata sa cada in orice moment, sau lumini de la stalpi care aratau ca se apropie de oras dar palpaind mereu, tot dand impresia ca e suparata din cauza vremi.
- Da Izumi, dar ar putea sa ma sara pe mine. Ii raspunde fortat privind-o cu coada ochiului apoi mutand iar privirea in fata.
- Hey, tu inca crezi in prostia aceea cu fantoma? O intreaba pe un ton stupefiat stiind ca ea crede in mitul despre cum o fantoma ar bantui acea padure.
- Stii doar ca sunt fricoasa, ma speri de la o atingere necunoscuta. Ii explica iar privind-o intors si facand o mica curba pentru a trece de o casa foarte derapanata.
Cand fac coltul bruneta vede mai intai o fata intr-o rochie alba care ajungea pana la glezne ce plangea si facea ceva anume cu mainile.
- Uita-te la ea... Spune in soapta aceasta apropiindu-se tot mai mult neobservand ca colega sa lasa umbrela jos lasand ploaia sa-i vina pe parul ei saten inchis.
Se apropie pana ajunge in fata ei.
- Ce faci aici? O intreaba aplecandu-se pentru ca fata era ingenunchiata pe noroi parul negru si lung acoperindu-i fata pe intregul.
Dar ea tot plangea si sub par facea fara incetare miscari cu mainile, bruneta se apleaca mai mult intreband-o cum o cheama dar nu primi nici un raspuns, atunci se apropie mai mult sa vada ce anume face.
Fata scoate un caiet si il pune in fata iar pe el scria: "In aceasta noapte am vazut doua fete care veneau de la scoala, una din ele a incercat sa comunice cu mine dar eu o vreau pe Kaori"
Izumi face ochii mari uitandu-se in directia unde ramasese dar simti o racoare puternica in spate neavand curaj sa se intoarca asa ca ramane fixata in directia fetei care prin miscarea capului isi da parul putin la o parte lasand sa se vada ochiul drept din care cadeau siroaie de sange.
In subconstient se intoarce vrand sa fuga dar acolo o vede pe Kaori privind-o mort curgandu-i si ei sange din ambi ochi, Izumi scapa umbrela cazand si ea pe pamantul noroios privindu-le pe amandoua cu groaza.
Dupa apar niste lumini si o imaginea acaselor japoneze din trecut cu acea fata vie mergand prin grau.

- Ah! Iar... Acelasi cosmar. Rasufla greu aceasta sarind in sezut si aprinzand lampa tinandu-se de tample, isi intoarce privirea spre ceasul care arata ora 7:30. Realizand ca va intarzia la munca se imbraca rapid si fuge cat o tineau picioarele.
Ajunsa la cafeneaua unde lucreaza se apuca de servit clienti respirand usurata ca seful ei nu a observat. Insa la un moment acesta se apropie de ea si ii spune ca masina cu aprovizionari dar a facut pana iar ea si alte cateva fete trebuie sa se duca sa ia ingredientele pentru a face mancare.

Izumi si cu colegele sale ajung in aceasi padure in care acum 3 ani cand Izumi si Kaori nu aveau mai mult de 15 dar acel incident neexplicabil in cuvinte le despartii pentru totdeauna.
Fetele iau ce trebuie si se intorc la cafenea unde lucreaza pana la caderea noptii.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Uuu, tareeeeee <3
Imi pare extrem de rau ca nu am comentat pana acum...
Kaori a murit? sau de ce le-a despartit pentru todeauna?
Izumi pare de treaba, dra nu ai descris-o, asa ca astept
Sunt cateva greseli de tastare, dar neluate in considerare.
Descri foarte frumos, si dialogul este foarte tare, nu e sec, e chiar dezvoltat.
Imi face placare sa-ti citesc ficurile, mai ales ca majoritatea ( adica tot ce am citit pana acum scris de tine ) sunt horror
Sa pui next


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Nu conteaza dupa cum vezi imaginatia mea a fugit prin lume si abea ieri s-a intors.

Capitolul 2: De ce te-ai intors acolo?

La lasarea serii cand Izumi trebuia sa plece in sfarsit acasa dar o aude pe seful ei strigand-o:
- Izumi!
- Da?
- Haide azi vom face o poza cu tot personalul. Spune calm acesta.
Ea se duce langa colegii ei iar cu Kamiko o alta colega a ei tinand in maini un afis pe care scria in japoneza: "Sakura no aoi hana" (Flori albastre de cires).
Fotograful era pe punctul e a face poza, dupa ce se pozitioneaza si el apasa pe buton blitul insa imaginea incepe sa tremure, crezand ca e de la aparat in seteaza mai bine si apasa iar dar imaginea tremura iar in ea pentru maxim o jumatate de secunda Izumi pare ca o fata cu parul saten inchis si ochii caprui in loc de ochii ei negri.
Fotografului ii paru ciudat dar se hotara sa mai faca si a treia poza, apasa iar dar in imegine se vede clar cum doua maini acoperite cu carne putreda o imbratiseaza pe Izumi de la umeri pana la mijloc. Grabit inainte sa-si schimbe pozitile mai face inca una sa vada daca mai surprinde ceva dar nimic, iesise o poza normala.

In sfarsit Izumi poate pleca acasa, pe drum insa primeste un telefon.
- Da? Raspunde calm fara sa semai uite la apelant.
- Hey Izumi. Se aude o voce masculina de la celalalt capat.
- Ah Yuri. Raspunde aceasta recunoscandu-i vocea fratelui ei mai mare.
El o intreaba mai multe chesti legate de ea doar pentru a forma o discutie pentru simplul fapt ca nu poate dormi lucru deja stiut de Izumi stiindu-si bine fratele.
Dupa putin inchide dar in loc sa mearga acasa cum ii spuse lui Yuri se opreste la o biblioteca pe care o vede inca deschisa si in care lucrase candva.
Intra unde vede o femeie mai in varsta cu parul scurt pana la gat si ochii negru aprins.
- Ah Izumi. Suspina fericita cand o vede aceasta.
- Doamna Junko, imi pare bine sa va revad. Spune zambareata.
- O da, vino. Spune ea ducandu-se sa ia o carte pe care i-o da. Coperta era insa foarte ciudata, era desenat un chip dar nu se stia ce era anume pentru ca desenul era precum o lucrare facuta de un copil de 3 ani, alaturi era si un cerc cu o bulina neagra nu prea mare inauntru dar imaginea nu se putea distinge.
- Ce e asta? Intreaba aceasta mirata.
- Pai m-am gandit ca ti-ar placea. Ii raspunde ridicandu-se de pe fotoliul din piele maro.
Izumi da pagina si vede o imagine mai clara care insinua o femeie insarcinata tinandu-se cu mainile de pantec pe fata ei vazandu-se clar durerea, ceva mai sus era scris insa "Densetsu no shi" (Legende moarte).
Ea se arata interesata sa imprumute cartea si merge acasa.

Ajunge acasa unde zgomotele facute de stomac o anunta ca ar trebui sa manance, isi pune intr-un castron alb cu o dunga rosie ce era in jurul acestuia taietei.

A doua zi:
Ca de obicei merge la cafenea unde serveste clienti purtandu-se frumos cu ei asa cum cere postul.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Uuu, ai pus next, tareee :X
Eu stiam ca fantomele nu apar in poze
Dar e interesant, pentru ca e original.
Carne putreda? Yaack, si Izumi nu a simtit nimic sau ce? Iar daca a simtit de ce nu a reactionat?
Si de ce a sunat-o fratele ei? De ce nu putea sa doarma? Era casa bantuita? Ar fi frumos sa descrii mai amanuntit personajele
Yeey, bibliotecaa <3<3<3
Uuhm, n-am mai vazut sau auzit de o astfel de carte pana acum .. Daca e inventat, chiar ai imaginatie .
Sunt cateva greselute de tastare, dar nu-i problema
Taitei...Cu ce? Yuuummi, eventual cu sos picant de rosii
De ce trebuie sa fie asa amabila?
Ar fi tare sa se poarte ca nergresa aia din True Blood, ar fii data afara in suturi
Eeh, in fine, sa pui next cat mai rapid, daa? :X


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Da chiar acum   Scuze Smiley dar am de gand sa fac actiunea mai clara cu timpul povesti.

Capitolul 3: O poveste de-a tatei.

Izumi era in restaurant servind clienti cu bunele maniere incluse in program iar la pauza se hotara totusi sa ajute la spalatul vaselor.
Langa ea vine colega sa Kamiko pe care o intreaba de colegul lor Masaru.
- Nu stiu poate ar trebui sa-l vizitam. Propune Kamiko desfacandu-si parul negru inchis.
Cele doua pleaca anuntand ca se vor intoarce repede.

Ajunse acasa la Masaru bat la usa dar nu raspunde asa ca apasa pe clanta si realizand ca usa era deschisa.
- Masaru! Il striga acestea, nimic.
Intra pana in sufragerie unde irisii lor negri se ineaca, Masaru era pe fotoliu cu capul lasat pe spate, gura deschisa si cu niste urme de degete la gat care arata ca a fost sugrumat.
Izumi isi intoarce privirea si vede o fotografia a lui cu Kaori amintindu-si ca ei au fost impreuna inainte, Kamiko nu sta pe ganduri si suna la politie care ajung imediat. La rugamintile lui Kamiko cele doua pleaca inapoi la cafenea dar Izumi ramane sa mai faca de mancare.
Kamiko vazand-o atat de abatuta o intreaba:
- Ce s-a intamplat Izumi? O intreaba ingrijorata.
- Nimic...
- Iar ti-ai amintit o poveste de groaza? O intreaba usor amuzata.
Era adevarat Izumi chiar isi amintea o poveste spusa de tatal ei cand era mica desi mama ei nu era prea incantata de faptul ca Ichiro ii spune povesti atat de infioratoare la varsta de doar 4 ani.
-Da... Marturiseste ea.
- Mi-o spui si mie?
- Pai... Cand aveam 6 ani tata imi spusese o poveste ingrozitoare. Se spune ca in padurea din Osaka unde am locuit eu a trait cu multi ani in urma o fata foarte frumoasa si chiar neobisnuita, avea parul negru si ochii verzi cristalini, numele ei era Sora. Ea a fost insa ucisa de un barbat care se indragostise de ea dar nu-l iubea asa ca a ucis-o in fata casei sale, a murit la 19 ani. La fiecare trei ani la ora 21:00 cand a fost omorata se intoarce in fata casei sale scriind tot ce se intampla iar daca intalneste o persoana si ii aminteste de ceva o scrie intr-un jurnal iar aceea persoana va muri ajungand in neamt, nu va ajunge nici in rai nici in iad, dupa moarte il asteapta...Nimic.
- Infiorator... Spune fara pic de zambet pe fata ci doar cu ochii mariti.
Izumi termina si pleaca luandu-si la revedere de la colegii ei de munca, ca de obicei termina noaptea dar de data asta se dusese acasa pentru a citi din cartea pe care i-a dat-o bibliotecara de tot.

Ajunsa se descalta si se imbraca in pijamalel ei de culoare mov punandu-se pe pat deschizand la prima pagina.
Acolo era scris "Aprinde lumina,stinge lumina" iar restul paginii era goala. Inainte sa treaca pe pagina alaturata Izumi merge pe hol si desi ii parea o idee ridicola aprinde apoi stinge lumina. Cu cartea in brate isi muta privirea pe cealalta pagina pe care scria: Uita-te in stanga" ea asculta si intoarce capul dar mai bine n-o facea in colt era o umbra neagra cu o gluga pe cap care statea aplecata cu fata in jos. Lumina se porneste iar umbra disparand, ea inchide cartea realizand ca nu e de gluma.
Merge la baie unde da drumul dusului pentru a se calma, din cauza stropilor nu-si da seama ca usa de la baie se deschisese iar in urmatoarea secunda se trezeste in acelasi loc cu Kaori fiind langa ea.
- Da Izumi, dar ar putea sa ma sara pe mine.
Aceasta realizeaza ca urmeaza sa faca coltul.
Izumi o ia de mana tare alergand in cealalta directie, si iar Izumi se trezeste in baie dar pe gresie era si Kaori care cu greu se ridica parul saten acoperindu-i jumatate din corpul ei gol.
- Kaori? Incearca ia sa spuna.
Kaori isi da parul din fata lasand sa se vada sangele de la ochi.
- Izumi... Striga surd lacrimi iesind din ochii ei.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Sfarsitul nu prea l-am inteles...
E super ficul, Doamne, tu chiar ai talent la ficuri de groaza. Si sunt sigura ca tu ai inventat povestea aia. Scri super.
Deabia astept sa mai vad ce se intampla...


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
O sa intelegi...

Capitolul 4: Chip mort.

- Ah... Se trezeste la fel dintr-un cosmar in care iar apare si prietena ei.
Ceasul suna fara incetare iar mana ei il opreste slabita, corpul ei se ridica greu iar cu privirea incetosata realizeaza ca a fost un alt cosmar desi aparent era mai real ca oricare.
Isi revine rapid insa plecand la servici iar.

Mergand pe druml rural acoperit de pamant tare isi aude iar telefonul sunand iar la capatul celalalt nu era altul decat Yuri fratele ei.
- Alo. Raspunde normal
- Hey Izumi, ce faci? O intreaba ca de obicei.
- Ma duc la servici. Ii raspunde.
- Te simti bine? O intreaba intr-un final foarte serios.
Izumi face ochii mari si incepe sa se balbaie usor.
- S..Sigur ca sunt bine! De ce.. Ma intrebi asa ceva?
- Bine, bine! Spune iar pe tonul lui glumet inchizand.
Izumi se gandea daca nu cumva fratele ei stie mai multe decat lasa sa se vada, dar isi aminteste si ca atunci cand era mica el era bufonul in toata regula asa ca nu-l lua in serios.
In toata conversatia lor nu-si dadu seama ca a depasit ruta ocolitoare luand-o drept prin fata acelei case pe care o detesta, cu tragere mare de inima muta privirea in partea stanga mergand mai departe.

Ajunge la cafenea unde isi incepe treaba, cand veni si pauza Izumi se ofera iar sa spele vasele alaturi de colega ei ca de obicei. Isi ia manusile iar cand se apuca de spalat vede o fotografie cu o fata foarte frumoasa imbracata intr-un kimono auriu cu floricele de diferite culori care statea langa un pom de cires deja inflorit. Fata era foarte frumoasa si zambea fericita.
Izumi o intreaba pe Kamiko de unde e poza la care primeste raspuns ca seful lor a gasit-o si ia placut foarte mult de fata aceea. Ea ia poza si o intoarce sa vada daca are vreun nume dar nimic asa ca o pune inapoi. Ea fuge repede la seful ei cerand sa-i dea restul zilei liber la care primi acordul dupa ce mintii ca are probleme acasa.
Pleaca de la cafenea dar nu inainte sa ia poza de pe perete.
Pasii ei au condus-o fix unde se afla casa mult urata de ea dar totusi cu tragere de inima gaseste curaj si intra in pragul casei unde isi plimba privirea peste tot, casa nu arata infiorator deloc ci era doar o casa abandonata cu unele parti rupte avand in vedere ca casele japoneze sunt facute din lemn masiv aceasta mai avea putin si cadea.
Mai merge pana ajunge intr-o alta camera care se vedea clar ca a fost locuita din cauza paturilor japoneze care erau foarte vechi si pareau ca la cea mai mica tragere se rup fara indoiala.
Se uita mai bine si pe perete vede un mic caietel pe care il insfaca imediat rasfoindu-l incet sa nu-l rupa iar banuielile ii sunt adeverite pe una din foi era scris numele lui Kaori iar pe ultima foaie scrisa: "In sfarsit a venit" Izumi se sperie crezand ca e vorba despre ea si da sa fuga dar atunci in fata ii apare o femeie cu par negru si ochii la fel care o priveste curioasa intreband-o ce face aici, Izumi ii spuse toata povestea si incredibil a crezut-o spunand ca aceasta casa atrage oameni din motive necunoscute.
- Stiti cine e? O intreaba dandu-i poza.
- Da stiu, numele ei e Sayuri si a locuit in casa aceasta acum multi ani in urma dar a murit cand avea 19 ani.
- Cum?
- Asta nu stiu dar te asigur ca ea nu eo fantoma. Ii spune femeia privind-o serios.
- Atunci ce e?
- Asta nu stiu nici eu, nu iti pot raspunde dar pur si simplu nu crede in povestile cu fantoma din padure. Ii raspunde sec.
- Stiti pe cineva care stie cumva? O intreaba in speranta ca i-ar putea da un raspuns desi nici nu stie de ce a devenit asa de interesata de Sayuri.
Femeia o trimite la un templu unde se spune sa se duce la templul Shi (moarte), fara sa mai stea pe ganduri pleaca.
Cand ajunge intalneste un calugar caruia ii explica tot si ii da fotografia.
- Vino aici. O cheama el asezandu-se amundoi la o masa specific japoneza.
- Deci..Stiti? Il intreaba curioasa.
- Da, numele ei e Sayuri si nu a murit niciodata.
- Ce?
- Sayuri a avut cancer de sange dar ea nu a acceptat sa moara asa ca a ucis ea insusi Moartea. Dar nu se stie ce sa intamplat cu ea dupa.
- Oare Sayuri a luat-o pe Kaori? Intreaba primind raspunsul afirmativ.
- Dar totusi nu stiu de ce? Nu stiu ce e? Sunt intrebari la care nu exista raspuns.
Izumi ii multumeste si pleaca mai agitata si mai confuza decat a venit. Dar din spusele calugarului isi dadu seama de doua lucruri: Sayuri nu a murit si ca jurnalul pe care il are nu e o jucarie. Calugarul ia mai spus si ca atunci cand va termina foile din el ar putea s-o vada iar...
Izumi nu mai vroia sa se intoarca niciodata acolo dar in final a facut-o si nu realiza care era motivul.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
MandarinnaMocca
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 408
WOW! Imi place mult de tot si imi plac povestile tale de groaza, chiar te pricepi! Si imi place ca mai in toate ficurile pui si specificul japonez, iar in echipa cu genul horror iese o minunatie de pandispan!
Greseli de tasteare nu ai, felicitari! INSA (mereu exista un `insa`, nu?) uneori pui virgule unde trebuie, iar altedati nu pui. Cele mai frecevente lipsuri de virgule ai inainte conjunctiilor subordonatoare `dar`, `iar`, `insa` etc. Apoi am vazut ca nu ai separat o interjectie de restul propozitiei. Chiar daca interjectia are valoare predicativa, tot se pune virgula. Apoi, nu ai pus virgula pentru a izola atributul apozitional si nu e bine.
Stiu ca-s cam severa, dar e pacat cand te descurci sa scrii fara greseli sa uiti niste virgule.
Eu sunt sigura ca tu stiai cum sta treaba cu virgulele in propozitie, dar am vrut doar sa iti reamintesc ca sunt si ele importante.
Revenind la text, imi place ideea de horror japonez de la bun inceput. Si fazele cand le curge sange din ochii sunt foare realiste, iar chestiuta asta cu Sayuri care a ucis Moartea mi se pare pur si simplu bestiala. Si ideea cu caietul e marfa, zici ca e twitter in varianta intarziata:]]
Ideea ta mi se pare foarte originala si mi-ar placea o continuare


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
Mam apucat sa citesc, nu am citi toate capitoltle, dar ficul tau e foarte interesant, ador prologul.

_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Ce interesant e capitolul asta. E palpitant si ma face sa vreau sa citesc continuarea

"Femeia o trimite la un templu unde se spune sa se duce la templul Shi " = aici ma deranjeaza repetitia cuvantului templu.

Stii ce faci tu? Uite de puncte si de virgle, cum ti-am mai spus. E enervant sa citesti asa fara oprire, fara virgule. Uite, Mada pune mai multe decat trebuie si tu mai deloc .

Si stii ce mai faci? Ne tii ca pe jar! Asa ca te rog mult sa pui next


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
Acum am terminat tot de citit, pare o poveste de groaza, tye rog, da-ne nextul!

_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Ok scuze de intarziere si da e o poveste de groaza

Capitolul 5: Totul capata sens...

Izumi iese din padure acum convinsa ca nu mai vrea sa se intoarca iar inainte sa se duca acasa se hotara totusi sa-i faca o vizita fratelui ei la blocul unde locuieste acesta.

Avand in vedere ca era aproape ajunge repede, intra in bloc unde il vede pe acesta in fata sa urcand in lift.
- Yuri! Striga aceasta facandu-l sa se intoarca.
Yuri o sa luta si tine liftul pentru a intra si ea, cei doi ajung la etajul 9 iar Yuri deschide usa.
- Haide intra. O invita el, Izumi asculta.
- Asculta... Yuri.. Incearca sa-i spuna ceva fratelui ei dar acesta o opreste spunandu-i ca stie exact ce vrea, Izumi il priveste uimita iar acesta se  duce la raftulde carti unde ea una subtire cu o coperta albastra pe care i-o da in maini.
- Retete traditionale? Citeste Izumi cu voce tare.
- Da, cele mai bune retete japoneze. Ii raspunde pe un ton  jucaus.
- Iti bati joc de mine? Il intreaba usor incruntata.
Fratele ei se apropie de ea rupand coperta albastra ramanand una de un bej obscur pe care scria "Legende nescrise" Izumi incearca sa-l intrebe ceva dar el ca de obicei o ia de ingheietura tragand-o dupa el.

Ajung afara unde urca in masina iar fara alte explicatii Yuri o porneste.
- Ce faci? Unde mergem? Il intreaba putin agitata iar el ii raspunde clar ca avea nevoie de o plimbare dar tonul lui vesel se inseriozita in urmatoare clipa.
- Trebuie sa vorbesc cu tine dar te rog doar sa ma asculti, in padurea aceea in care ati fost tu si Kaori nu sunt fantome dar legenda de acolo e reala si ti-o voi arata.

Dupa ce Yuri termina replicile lui in masina se face o liniste teribila pana ce ajung iar in padure.
- Yuri... Incearca sa spuna ceva dar acesta scoate doua lopeti si ii da una surorii lui dupa amundoi incepand sa sape.
Dupa aproximativ 4 minute in care au sapat sub acel putin pamant gasesc niste haine scolare si o multime de oase, Yuri se intoarce spre sora lui care isi tinea mana intre gura si nas din cauza mirosului insuportabil spunandu-i ca este Kaori.
- Poftim...C.. Incepe sa se balbaie.
- Sayuri e un vampir. Ii da vestea directa pe un ton serios umbland peste oase si dandu-i medalionul pe care il dase lui Kaori de ziua ei, se ridica nici macar afectat de privelistea din fata lui dand sa plece.
- Asteapta Yuri, de unde stii toate astea? Il intreaba aproape strigand la care primeste un raspuns direct: de la tata.
-Haide sa mergem. Se intoarce brusc cu zambetul pe fata Izumi se uita la el penibil dar il urmeaza la masina fara sa mai puna intrebari chiar isi dorea sa plece.
Se urca in masina si pleaca inapoi in oras.

Noaptea se lasa rapid si la mintea lui Yuri oastfel de zi nu se putea incheia decat cu un film de groaza asa ca inchiriase unul pentru a se uita impreuna cu Izumi, nimic neobisnuit celor doi nu le era frica dar momentele cand Yuri o speria mereu pe sora lui il facu sa se aleaga cu un pumn in barba.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
Uu, vamirii, vampirii!   Sayuri e vampir, cuuul, chiar daca e un demon necrtator al mortii, tot e tare. o greseaka: ai imbinat necorespunzatot vrebele la prezent cu verbele la trecut, nu stiu exact cum sa-ti explic.

Si chiar de unde stie Yuri ca Sayuri e vampir? Sigur flirteaza cu ea!
Imi place cum scrii
Next!


_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Capitolul 6: O lume moarta

- Yuri, dar de unde stiai unde se afla corpul lui Kaori? Nu am spus niciodata nimic despre ce s-a intamplat. Il intreaba intr-un final tot urmarind filmul de groaza.
Nu primeste nici macar un ras de al lui iar in secunda urmatoare nu-i mai imte prezenta langa ea.
Se ridica speriata si fuge prin casa strigandu-l, ajunge la bucatarie unde apasa pe clanta si vrea sa deschida, insa din spatele usii aude niste pasi iar de sub usa se vad niste picioare albe care imediat disparu.

Fuge in camera de zi unde se propteste de masa, atunci din spatele ei se aud niste zgarieturi iar cand se intoarce vede doua maini albe cu unchii roase in carne si sangeroase care se lungesc si o apuca de cap strangand-o de tample.

Un alt cosmar oribil... Se trezeste in apartamentul ei stand pe pat, isi pune mana stanga pe cap gandindu-se daca nu cumva este bolnava.


Sorry stiu ca este foarte scurt dar numai am timp asa ca fac cealalta parte altadata


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Chiar ca e fooooarte scurt, dar n-are nimic, compensezi cu nexturile anterioare, care au fost destul de lungi.
Nu stiu de ce, dar cred ca Yuri este implicat. Adica de unde stia el ca fix in acel loc era cadavrul unei actuale fantome? Sa fim realisti totusi
Oof, vesnica problema a virgulelor.
N-am inteles ulrima parte : deci ea era inca la fratele ei acasa si dupa se trezeste dintr-un vis. De cand incepuse visul? Ca mai cam pierdut
In concluzie : vreau next


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
CherryMada
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 217
Eu scurt, dar destul de misto
Sangeros.
Nu prea poti fi relist 
Next!
*scuza ca e mic, dar, ei biine mi-e somn*


_______________________________________

I'm a train wreck in the morning/I'm a bitch in the afternoon/Every now and then without warning/I can be really mean towards you/I'm a puzzle yes indeed/Ever-complex in every way/And all the pieces aren't even in the box/And yet, you see the picture clear as day

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Nu mai pui next?

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Ba da insa astept sa ia tata concediu

_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
OK...

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
anamaria245
Candice Accola

Din: cluj
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 8
i super

pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Izumi se duce la compiuter unde incepe sa caute ceva, dar nu stia ce pur si simplu se uita la fundalul ce avea o pisicuta alba ce dadea cu laba.
Isi intoarce capul spre ceas si vede ca este ora 10:40 asa ca se gandi totusi sa-si mai viziteze odata fratele.

Ajunge in fata usi de apartamentul lui, dar oricat de mult ar bate nu deschidea nimeni.
- "Acum nici nu mai raspunde la usa" Se gandeste cam deranjata de indiferenta fratelui ei.

Renunta si se urca intr-un taxi de unde tot incearca sa-l sune pe fratele ei dar acesta nu raspundea.
- "Ok tot nu scapi tu de mine" Se gandeste uitandu-se pe geam inca cu telefonul la ureche.

Soferul se uita in oglinda masii si vede pe bancheta din fata o fata cu parul negru si lung cu o fata palida ca o bugata de gresie cenusie, opreste brusc pedala rasufland greu.
- Ce s-a intamplat? Intreaba Izumi ingrijorata.
Soferul sta putin si se mai uita in oglinda, dar nu mai vede nimc asa ca primul lui gand a fost ca este obosit.
- Nimic... Si continua sa mearga.

Dupa vreo 15 minute de mers masina ajunge la cafeneaua unde lucreaza Izumi.
- Multumesc...Zice si vrea sa plece.
- Domnisoara stati.. O opreste acesta privind-o chiar speriat.
- Ce s-a intamplat?
- Pai... V-ati uitat restul. Zice el renuntand sa spuna ce avea de gand.
Izumi isi ia restul si se mai uita odata la sofer.
- Ce...? Si nu mai apuca sa termine caci acesta o lua din loc imediat


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Ciudat. Cine era in oglinda? M-a cam infricosat nextul asta :]] . Ai cateva greseli de tastare, asta inseamna ca trebuie sa fi putiiiiiin mai atenta cand scrii, dar nu-i bai : ) . E cam scurt nextul asta, dar eu una spun ca e mai bine scrurt si bun decat lung si prost, iar al tau se incadreaza in prima varianta. Bineinteles ca uneori pui niste nextui kilometrice si bune, dei atunci e chiar perfect :]] . Imi place si vreau next

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la