TheVampireDiaries
Un forum despre The Vampire Diaries. Asteptam toata lumea, fete, cat si baieti :) .
Lista Forumurilor Pe Tematici
TheVampireDiaries | Reguli | Inregistrare | Login

POZE THEVAMPIREDIARIES

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Sophya
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 54 ani
TheVampireDiaries / Fan Ficuri / Imi pare rau... Moderat de CherryMada, MandarinnaMocca
Autor
Mesaj Pagini: 1
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Deci, dupa rugamintile Robertei, am sa pun aici ficul meu [al doilea ]
Sper sa va placa...
Personajele le las la imaginatia voastra.
Iar personajele sunt :  David- un vampir de 125 de ani
                                 Alex- fratele lui David
                                 Corina- o fata de 18 ani


Prima parte:

Azi, 3 iulie 2009, se fac 125 de ani de existenta mea. Sunt un vampir impreuna cu fratele meu, Alex.Totul s-a petrecut intr-o frumoasa zi de vara, adica 3 iulie. Tatal nostru ne anunta ca va veni mai spre seara  o domnisoara, care este  orfana, si care va locui un timp la noi, pana isi va gasi un camin. Auzind aceste vestii incepusem sa ma intreb de unde vine fata si cum de au murit parintii ei. Dar pana sa aflu niste raspunsuri mai era ceva de asteptat, deoarece  ceaul dadea de inteles ca este doar ora 12 . Afara este o caldura inabusitoare, nu poti sta la soare, desi in ciuda acestui aspect, eu cu fratele meu ne jucam cu mingea un joc specific de al nostru. Pe atunci aveam doar 18 ani. Insa acea zi mi-a schimbat viata pentru totdeauna.
Casa noastra era mare, avea  multe camere, si un salon urias in care erau doua mese, iar pe langa era o livada mare,  si cu multa verdeata.Era cel mai frumos loc unde am fost pana atunci, desi eu umblam in fiecare sfarsit de saptamana printr-un alt oras.
Pe la ora 4 si un sfert, s-a auzit o trasura oprind in fata casei. O trasura maronie si cu doi cai albi. Din trasura s-a dat jos o fata cu parul blond ca spicul de aur. Ochii verzi ca smaraldul, imbracata cu o rochie rosie ca focul. Dupa ea cobora  cred ca slujitoarea ei, cu parul negru ca abanosul, si ochii albastri ca si cerul senin. Insfarsit, puteam gasi raspuns la intrebarile mele, desi mai intai o lasam sa se acomodeze si sa se instaleze. Desi ne mai  avand rabdare, am mers la ea in camera si am intrebat-o cum de au murit parintii ei. Ea mi-a spus ca au  decedat  deoarece casa in care au stat a luat foc


_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Aa, sper sa nu te superi, dar imi voi spune puntctul de vedere. Aa..E fix aceasi poveste cu TVD, pana si culoarea ochiilor fetei. Adica povestea e, evident, draguta, dar nu e originala. Sper sa nu te superi pe mine
Eu deabia astept next, sigur nu ai aceasi perspectiva ca a autoarei, asa ca vreau sa vad cu gandesti
NEEEEXT <3


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Ti`am spus eu pe mess ca ii aproape aceasi poveaste, dar nu mi`am dat seama ca am scris aceiasi culoare la ochi. oricum despre fata aceea nu o sa mai scriu si nu o sa mai citesti : ))

_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Cum adica nu o sa mai scrii?
Pai daca e personaj principal?
Oricum, tu faci povestea, iar eu astept cu nerabdare continuare. Pricepi?
Asa ca hai odata


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Next`ul week`ndul viitor... promit!!!

Si fata aia vampir nu e personajul principal, si nici printre personajele principale, dudo :P:P !!!


_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Wwwweeekk ceee?????????? Adica sa astept o saptamanaaaaa? Doooooamne Dumnezeule, visezi! Vreau nextul maine!
Cum sa il pui intr-o saptamana? Pai mai scapi tu vie?


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Este o poveste draguta am vazut-o si TVD dar speri sa mai schimbi intamplari din poveste.
Greseli de ortografie nu am vazut deci e bine.
Next.


_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Cu siguranta, n-are cum sa fie la fel ca in TVD
Eeh, cateva virgule lipsa, dar no problem
Deeeci, n-ai cum sa-l pui intr-o saptamana, e imposibil, daa?


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
E imposibil next`ul in timpul saptamani =]]

_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Dooamne, de ce?
Nu scrie nicaieri


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Atunci astept next sambata asta vreau sa vad ce se intampla in continuare.

_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Daa, mai e putin

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Deci, dupa cum v`am promis, next`ul vine in week`end, iar acuma duminica, 18:16 =]]

Zilele au trecut mai repede in compania ei, iar intr-o seara  pe cand eram doar noi 2 mi-a dezvaluit un secret. Un secret despre care pot sa spun ca m-a inspaimantat si in acelasi timp si uimit. Am aflat ca de 300 de ani ea este vampir. In clipa aceea imi doream si eu sa devin vampir, dar ea mi-a spus  ca si fratele meu o iubeste asa ca va alege diseara pe cel cu care va ramane si pe care il va transforma. Seara a venit un pic mai greu  deoarece eram cu gandul la ea.” Pe cine va transforma oare?”Intrebarea asta imi venea mereu in minte si nu ma puteam gandi la altceva. Ne-am intalnit totii 3 in curtea din spatele casei, iar ea ne-a spus ca ne alege pe amandoi deoarece nu poate alege intre noi. Muscandu-ne pe amandoi si omorandu-ne, ne-a transformat in vampiri.
A doua zi am mers sa o cautam sa lamurim mai bine lucrurile, dar am vazut-o in gradina, toata arsa, din cauza soarelui. Si-a dat bratara jos, cea care o proteja de soare, si a iesit afara, in lumina soarelui, care a ars`o, transformand`o in cenusa . Slujitoarea ei ne-a dat  si mie si fratelui meu cate un inel, care ne protejaza de soare si putem umbla afara si in timpul zilei.
Asa mi-am trait ultimii 125 de ani. Vanand si omorand oamenii pentru sangele lor, care pentru mine ca si vampir este vital. Nu puteam trai fara el, si nici acum nu pot. Daca nu ma hranesc simt cum ma ard venele si ametesc.
Astazi, am venit inapoi in orasul meu natal, pentru a ma inscrie la o scoala si de a trai o viata cat se poate de normala fara ca cineva sa`mi stie secretul.


_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Hai mai Milena mai, ne-ai tinut o saptamana ca sa ce? Trebuia sa ne recompensezi, am citit in 2 minute
Sper ca nu te superi ca-ti spun ca mi se pare ca e un copy paste, poate putin modificat si scurtat, al cartilor TVD. Este rezumatul lor.
Eeh, in fine, nu prea sunt greseli de tastare. Imi place culoarea asta
Apropo, nu era 18 : 16, ci 18 : 22
Sa pui si tu mai curand nextul, si te rog, daca si in continuare e tot ca TVD, te-as ruga sa-l modifici Ca deja stim ce se intampla, deci nu prea are farmec   Asa normal ca e tare, dar vrem ceva nou. Sau cel putin eu...


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
hanako
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 316
Hey ce scurt a fost   asa cum a spus si Smiley trebuie sa ne recompensezi cu un next mai lung. Onegai next.

_______________________________________
Iubitule imi este rece.
Atunci scoate capul din frigider.

pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Next`ul il pun week`endul viitor. Si o sa fie o pagina de word. dupa cum ii spusesem si Robertei :]]

_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Heehee, deabia astept

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Deci cum sunt si moderatoare la acest fabulos 'forum', am sa inchid ficul meu, iar cand o sa imi vina inspiratia, am sa il continui. Sper sa nu te supri Robe.

_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Nu ma supar
De ce ai scris forum in ghilimele?


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Pentru ca nu mi se pare ca ar fi un nume potrivit pentru topic. Forum ii zice la tot ce cuprinde topicurile, nu stiu cum sa ma exprim mai bine. Forum ii spui la toata gramada de topicuri.

_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Capitolul 3.
[Nu e nu stiu ce, dar sper sa va placa, pe word era mult mai mare]
   

  Mi-am cumparat o casa, nu foarte mare. In apropiere se afla scoala, acolo unde voi studia pentru cel putin un an, sau mai mult, asta daca nu imi afla cineva secretul. Impreuna cu Alex, ne indrept cu pasii inceti spre scoala. Dupa vreo jumate de ora, ajungem in curtea scolii. Era o curte foarte mare. Intr-un colt era scoala, vopsita cu rosu, iiar la 50 de metri era sala de sport, cam mica, fata de alte salii pe care le vasusem pana acuma.
    S-a sunat de intrare, iar eu cu fratele meu mergem in clasa. Am aflat ca avem azi pana la trei. Adica sase ore. Nu, nu am intarziat cu o ora, la scoala aceasta se incep cursurile de la noua si vinerea de la zece. Prima ora avem romana, cu directoarea, apoi alte ore, care mi s-au parut plictisitoare.
    Ajuns acasa, imi las ghiozdanul langa cuier si merg sa imi fac temele. Dupa o ora ma plictisesc de teme, si ies in oras cu niste prietenii. Timpul zboara ca vantul, iar dintr-o data mi s-a facut foarte sete. Bineinteles de sange, nu de suc. Am gasit o scuza patetica, ceva de genul ca m-a chemat mama acasa, oare cine ma crezut, si am fugit departe de ei. Am mers intr-un orasel din apropiere, care nu era foarte populat. Plibandu-ma pe strada, m-am intalnit cu o fata. Fara sa vreau, din instinct, am muscat-o, si am lasat-o fara suflare. Pe cand sa-mi dau seama ce am facut, dar era prea tarziu. Fata nu mai avea nici puls, nici nu mai respira. In fine, asta e viata de vanator, uneori mai trebuie sa faci si niste sacrifici, iar uneori mai vanezi si omori fara vointa.
   Dupa ce am mers si am ascuns fata in padurea din apropierea orasului, am mers din nou acasa, unde ma astepta fratele meu.
   -Unde ai fost pana la ora asta? ma intreaba Alex.
   -O poveste foarte lunga, pe care sigur nu ai vrea sa o asculti si in plus e prea tarziu.
   -Niciodata nu e prea tarziu sa vorbim. I-a spune, te-ai indragostit de vreo colega de la scoala?
   - Nu! Stii prea bine ca dupa ultimul incident cu Alexandra, nu mai  vreau sa repet din nou aceeasi greseala.




Daca nu va place dati vina pe...


_detailpage#t=4s


_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Super! Ai continuat povestea!

Am vazut ca iti lipsesc niste virgule... O alta greseala este : ies in oras cu niste prietenii pe afara. Nu te zgarie pe ureche? . In fine, in rest imi place, te-ai mai detasat si tu de TVD si sper cum o vei continua dupa proprile idei. Imi pare foarte bine, succes la scris!


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pufoshenia 007
Moderator

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 140
Gata, am corectat.
Lasa-ma cu virgulele tale .
Si ti-am mai spus parca,  la inceput am copiat un pic mai mult, din TVD pt ca nu aveam nici o idee. 


_______________________________________
Elena: And the answer, to your question about our friendship, is yes. You have lost me forever.
Damon: But you knew that already didn't you? You were using me today.
Elena: You had info. about Katherine that I needed to know.
Damon: I thought friends don't manipulate friends? You & Katherine have alot more in common than just your looks.


pus acum 14 ani
   
anamaria245
Candice Accola

Din: cluj
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 8
imi place 

pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Hai Milena, numai pui next <3 . Te rugaam :o3

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la