TheVampireDiaries
Un forum despre The Vampire Diaries. Asteptam toata lumea, fete, cat si baieti :) .
Lista Forumurilor Pe Tematici
TheVampireDiaries | Reguli | Inregistrare | Login

POZE THEVAMPIREDIARIES

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
irina_dragalasa Profile
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 65 ani
TheVampireDiaries / Fan Ficuri / Strange Moderat de CherryMada, MandarinnaMocca
Autor
Mesaj Pagini: 1
sτяαώßεяяŷ
Katerina Graham

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 177
Hey am si eu un fic nu vreau sa spun nimic despre el , doar sper sa va placa .



Ann:



Kiska



Tom:



Bill:



Capitolul I

Si-mi aduc si acum aminte prima zi in care totul a inceput sa se schimbe foarte repede in jurul meu , iar eu sa nu mai fiu o simpla scolara de 14 ani , cat aveam atunci...

'O alta zi , alte provocari alti nervi mancati . Aud alarma de la telefon cum incepe sa sune"You're so hypnotizing
Could you be the devil
Could you be an angel"
-Pfff ... iar scoala , opresc alarma ,cobor din pat ametita si somnoroasa , deschid dulapul imi aleg hainele : un tricou albastru ,blugi 3/4 negrii si skaterii negri.
Dupa ce am fost gata am coborat la bucatarie unde bunica imi pregatise micul dejun.
-Buna dimineata bunico!
-Buna dimineata Ann .Pofta mare!
-Multumesc bunico!
Dupa ce am mancat mi-am luat ghiozdanul si am plecat la scoala .
O zi insorita , vara sosise insfarsit.
La scoala plictiseala ca de obicei , fiind ultimele 2 saptamani de scoala . Timpul trece foarte greu cand te plictisesti , iar la ora a4a capul a inceput sa ma doara si sa-mi fie somn asa ca mi-am pus capul pe banca si am inchis ochii.
Dintr-o data mii de imaginii mi-au venit in minte .Unele sunt vechi , par vechi de sute de ani , altele parca sunt din viitor. Ma simt ciudat ... parca ma pierd de lumea reala , vreau sa ma trezesc si nu pot.
Dupa cam 5 minute de cosmar ma trezesc speriata auzind clopotelul care suna de pauza . Nu ma simt in stare sa mai stau la scoala asa ca imi bag cartile in ghiozdan si plec spre casa. Oricum in afara de profesori nimeni nu o sa se intrebe care e faza , fiindca eu sunt fata cu parul de foc ce mereu e ciudata .
Ies pe poarta scolii si o iau spre casa.'

Gandurile imi sunt intrerupte de bunica care a intrat in camera si probabil vazand ca visez cu ochii deschisi ,s-a asezat langa mine , dar eu nu o bag in seama. Imi amintesc  cand...


_______________________________________
Easy come, easy go
          That's just how I live.


pus acum 14 ani
   
bitter
Candice Accola

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 35
Ce imi plac personajele Intodeauna mi-am dorit sa am un caine hasky,e superb.Viata Annei o inteleg perfect ,exact la fel de plictisita m-am simtit si eu in ultimele zile de scoala
Next!


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Are un inceput promitator! Si mama imi zice mereu ca singurul animal pe care il place este cainele Haski. Mie imi plac la el ochisorii aia frumosi si albastri, si blana...E adorabil Aww, ador parul tipei, este grozav! Nu-mi place cum este machiata in poza aia, nu-i evidentiaza ochii, care sunt superbi!   Si rasaturile ei sunt superbe! De Tom numai zic, e prea adorabil ca sa fie adevarat ! Si Bill e simpatic! Eu astept continuarea, sper sa fie un fic lung si bun!

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
sτяαώßεяяŷ
Katerina Graham

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 177
Da va fi un fic luuuuung  bun depinde cum vi se va parea voua

_______________________________________
Easy come, easy go
          That's just how I live.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Il ai scris deja?

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
sτяαώßεяяŷ
Katerina Graham

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 177
Nu da am planul lui in cap

_______________________________________
Easy come, easy go
          That's just how I live.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Aaa, ok, asteptam sa ne pui next!

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
sτяαώßεяяŷ
Katerina Graham

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 177
Multumesc mult fetelor si sper ca ficul meu sa fie aproape de asteptarile voastre.Va rog sa comentati si sa criticati .So next:


'Mergand pe strazi abatuta am auzit un scheunat de catel.
Ma uit peste tot si la un moment dat la cativa pasi de mine zaresc intr-un tufis un pui de catel asa de frumos incat am alergat direct spre acesta.
Se pare ca e un pui de hasky ranit. Am luat puiul si am inceput sa alerg spre casa . Alergam cat ma tineau picioarele. Si uite asa m-am ales eu cu Kiska.'

-Ce faci Ann?
-Bine bunico , imi aduceam aminte de cele mai importante momente .
-Revino la realitate scumpa mea , ce ar fi daca ai iesi la o plimbare cu Kiska?
-Hmmm buna idee , multumesc bunico, o pup pe obraz apoi ma imbrac imi iau o gentuta , ies in curte si o iau pe Kiska si mergem sa ne plimbam.
Cand ies pe poarta casei vad ca vecinii nostrii se muta asa ca ma indrept spre doamna Emma.
-Buna ziua . Ce faceti?
-Buna Ann, pai am inaintat si noi in varsta , copii nostri sunt la casa lor si nu ne mai simtim bine in oras asa ca ne mutam la ferma si vindem casa .
-A inteleg ... O sa va simt lipsa dumneavoastra si sotului dumneavoastra.
-S-ar putea sa nu ne simti lipsa , Lina.
-De ce spuneti asta doamna Emma?
-Pai deja am gasit cumparatori.
-Si ? , spun eu ridicand din spranceana ,neintelegand ce doreste sa spuna .
-Se vor muta 2 baietii care sunt frati din cate am inteles eu , poate te vei intelege bine cu ei .
-Mda poate desi nu prea cred .
Doamna Emma se apleaca si incepe sa o mangaie pe Kiska ca de obicei .
-Fi mai optimista Ann ! Stii o sa-mi fie dor de Kiska si poate voi mai veni in vizita sa vedem ce mai faci si ce s-a mai intamplat pe aici oricum vom putea vorbi la telefon , ii voi lasa bunicii tale numarul nostru de la ferma .
-Asa e foarte bine ,acum trebuie sa plec , Kiska e cam nerabdatoare sa o plimb.
-Asa este . Pe curand Ann . Pa Kiska sa fi cuminte , spune doamna Emma iar apoi o mai mangaie odata pe Kiska pe cap si pe mine ma strange in brate soptindu-mi la ureche " Poate totul se va schimba Ann , doar fi optimista ,esti tanara cu o viata inainte zambeste mai mult ". Dupa asta se indeparteaza de noi .
-Asta a fost ciudat rau nu crezi Kiska? , Kiska latra afirmativ si incepe sa mearga tragand de lesa ,asa ca o urmez.

Ne-am plimbat amandoua prin oras cam 2 ore apoi am mers in parc si ne-am jucat . A fost superb , m-am relaxat si parca totul e din ce in ce mai "roz".
Am ajuns acasa spre seara si cu toate astea am observat ca noii vecini deja se mutasera . Imi pare bine intr-un fel pentru ca aceasta casa nu o sa ramana goala , dar pe de alta parte nu pot evita sentimentele ciudate ce ma invaluiesc , nu le inteleg si poate chiar nu vreau , dar probabil o sa aflu in timp ce sunt cu ele cum mi se intampla de obicei .
Am lasat totul balta fiind prea obosita si am mers in casa .Am mers la bunica ca sa vada ca am venit si i-am spus noapte buna apoi am mers cu Kiska in camera mea . Kiska s-a asezat pe "patutul ei" cum imi place mie sa ii spun , iar eu m-am dus la baie , mi-am facut un dus , mi-am imbracat confortabilele pijamale si m-am intors in camera , se pare ca Kiska aproape adormise , uneori eram chiar invidioasa pe ea ca poate adormi asa de repede . Am oftat si chicotit un pic , iar apoi m-am bagat in pat , am stins veioza , gata sa merg spre lumea viselor.
Ma simt asa de bine ca pur si simplu sa dorm fara nici un vis fara nimic . E prea superb .


_______________________________________
Easy come, easy go
          That's just how I live.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Nu am timp sa l citesc cum, dar cand voi avea timp voi citi   

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
bitter
Candice Accola

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 35
Imi place cum scri Astept continuarea,cine stie poate tot cu ajutorul Kiskei o sa faca cunostinta cu vecinii aia hot

Modificat de bitter (acum 14 ani)


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Da

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
sτяαώßεяяŷ
Katerina Graham

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 177
So next:

Capitolul II

Dar nu ma pot bucura mult de simplul meu somn , pentru ca imediat ma apuca tot felul de sentimente , aceleasi sentimente cand incep sa visez lucruri care se vor intampla sau care s-au intamplat .
Visul incepe sa prinda contur ... Totul e cuprins de intunericul noptii adus de o printesa indurerata imbracata mereu intr-o roche superba si neagra cu sclipiri pe ea ce poate sa faca pe oricine sa nu citeasca durerea ce o poarta in suflet de atatea secole . Pe cerul negru si instelat apare si luna care lumineaza totul asa pot sa vad ca ma aflu intr-o padure si am sentimentul ca stiu aceasta padure dar nu imi pot da seama de unde . Merg incet cu pasi marunti fara sa-mi dau seama unde ma duc sau de ce merg .
Incep sa aud niste zgomote ingrozitoare , niste bubuituri , asa ca ma indrept spre locul de unde cred ca au venit . Cand simt ca am ajuns la locul potrivit ma asez jos ascunzandu-ma dupa un copac incercand sa disting ceva sa-mi dau seama ce se intampla .
Astept si astept in continuare ,iar respiratia imi e din ce in ce mai greoaie , parca ma sufoc sau plamanii mei sunt folositi la minim. Dintr-o data vad ca o minge de lumina ce nu dupa mult ce a fost lansata se spulbera . Raman uimita si ma abtin sa fac vreo miscare stupida sau ceva de genul, doar raman pe loc , fara sa ma misc nici macar un pic , uitand si sa respir . Aud un ragnet de suparare din partea in care a venit mingea de lumina si o voce ....
-Gata eu m-am saturat nu o sa-mi iasa in veci si nici macar nu stiu de ce trebuie sa am eu asta sa fiu un ciudat , chiar nu aveam nevoie de asta !
Se vede ca acel cineva care a facut asta e suparat rau de tot . Incep sa aud pasi ce se indrepata spre partea unde s-a spulberat mingea de lumina , aproape c-ai pot vedea fata , dar mi se taie firu si totul se face alb revenind la realitate .
Ma scol si observ ca e deja dimineata , iar eu ma simt de parca nu am mai dormit de luni intregi , capul imi explodeaza de durere si e atat de greu inca de abia il pot ridica de pe perna . Respiratia imi e accelerata , iar inima imi bate nebuneste , corpul imi tremura , dar eu nu simt .
Kiska se trezeste si se suie in pat langa mine . O mangai, ramanand totusi blocata , gandindu-ma la visul ce l-am avut .

Si asa am tot continuat cateva zile ,  ziua stau iar noaptea visez.Visez acelasi drum,aceeasi padure si aud aceeasi voce de baiat.Kiska venea mereu la mine in pat cand ma trezeam din cosmar.Pana si bunica se  ingrijora de felul cum apaream in fiecare dimineata in bucatarie la micul dejun.Pana la urma nemaisuportand sa ma vada asa s-a hotarat sa ma trimita cu Kiska la o plimbare prin oras.
A doua zi am luat ce aveam nevoie adica geanta si lesa si am iesit pe usa fara sa mananc macar o felie de paine prajita.Eram foarte grabita, aproape sa o trag eu pe Kiska dupa mine ci  nu ea pe mine . Am inceput sa ne jucam , sa alergam si chiar ma relaxam cat de cat sper ca aratam si mai uman pentru ca ma amuzam desi noptile nedormite isi spuneau cuvantul.Dupa ce am terminat cu joaca am inceput sa ne plimbam iar , se pare ca doar m-am inselat ca ma relaxam . Nu e asa acel vis ma urmareste si ziua acum numai la el ma pot gandi . Ganditoare si mergand pe unde ma duce Kiska ma lovesc cu capul de ceva sau de cineva si cad, scapand-o pe Kiska din lesa .

Ametita,ridic doar capul si privesc spre persoana din fata mea,constatand ca era un baiat,cam de varsta mea.Il privesc atenta,studiindu-l din cap pana in picioare.Tenul sau bronzat,alaturi de ochii caprui ca ciocolata calda  si parul ca de carbune,il faceau foarte atragator.Parea genul baiatului rau,iar acest lucru il intarea piercingul din buza,dar si hainele ce le purta.Insa nu am apucat sa il privesc a doua ora,caci Kiska a inceput sa latre la el,iar el s-a ridicat brusc,si-a asezat gluga pe cap si s-a indepartat de mine,lasandu-ma fara grai.Dupa cateva secunde abia am reusit si eu sa ma dezmeticesc si sa ma ridic in picioare.

Am prins-o pe Kiska de lesa si m-am indreptat spre casa.Baiatul acela avea ceva aparte,ceva ce ma atragea la el.Probabil era doar fapul ca nu il cunoasteam,iar dorinta mea de a stii cine este era prea mare.
In fata casei i-am dat drumul Kiskei,dar aceasta a fugit la casa noilor vecini,latrand la geamul lor.M-am apropiat de fereastra si am privit inauntru.Acolo erau doi baieti ce discutau aprins.L-am recunoscut pe cel din parc,si am zambit in sinea mea,fara sa stiu de ce.Celalalt era tot brunet,cu ochii negrii si la fel de bronzat ca si celalalt.Arata la fel de bine ca celalat,dar parea mult mai cuminte decat amicul sau.

-Tom,ar fii trebuit sa fii mai atent.I-a spus cel cu ochii de carbune celuilalt,pe un ton calm.
-Asta e.Nu pot sa fiu atent la tot ce e in jur,plus ca fata nici nu se uita pe unde merge.Bill,stii bine ca asta nu conteaza.E doar o fata.A spus celalalt rece.
-Oarecare?Atunci de ce sta si asculta ce vorbim noi la geam?
Se pare ca ochi de carbune, ma observase,asa ca am fugit de  acolo,luand-o pe Kiska dupa mine.Nu ma puteam gandi la altceva,in afara de ei.Va sa zica,Tom si Bill le erau numele. Nu inteleg ce mi se pare asa de interesant la ei , dar poate o sa aflu .


_______________________________________
Easy come, easy go
          That's just how I live.


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Ah, ador partea asta. Ce bagacioasa e tipa Sunt curioasa ce vor face baietii in continuare. Deci baiatul din parc care era? Tom sau Bill? Scuze, dar nu prea am inteles asta din povestse..Astept nextul.

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Smiley
Admin :)

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2007
Momentan inchid acest topic pentru ca nu s-a mai postat. Imi pare rau, cand vrei sa-l redeschizi sa-mi dai PM, ok?
Sper sa te gandesti mai bine, pentru ca e un fic grozav


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la